Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 44

Trädgårdsskulptur, 1900-talets första hälft

Tritoner, 1700-tal

Tritoner, 1700-tal

Trädgårdsskulptur, 1800-talets slut

Nils Kreuger, Grannhusen, Apelviken, Varberg

Thure Cederström, Kyrkointeriör med präster

Waldemar Tode, Utsikt över Algerbukten

Frans Wilhelm Odelmark, Motiv från Venedig

Stephan Jeaurat, hans art, ett par

A Gilt-Lacquer Figure of a Godess

A Gilt Lacquer Wood Figure of Guanyin

Venetiansk skola, Tre stilleben med fåglar

Jacob Ferdinand Voet, tillskriven, Porträtt