André Brasilier, Femme au bouquet de tulipes
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
150 000-175 000 SEK
ANDRÉ BRASILIER
Frankrike, född 1929
Femme au bouquet de tulipes
Signerad André Brasilier. Olja på duk, 55 x 38 cm.
Utförd omkring 1970. Äktheten bekräftad av konstnärens son Alexis Brasilier.
Signed. Executed around 1970. Oil on canvas. The authenticity has been confirmed by the artist's son Alexis Brasilier.
410
2015-10-21