Axel Kargel, Landsvägen

Axel Kargel, Landsvägen
Axel Kargel, Landsvägen
Axel Kargel, Landsvägen
Axel Kargel, Landsvägen
Axel Kargel, Landsvägen
Axel Kargel, Landsvägen

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

AXEL KARGEL
1896-1971
Landsvägen
Signerad A. Kargel. Olja på duk fäst på pannå, 29,5 x 26,5 cm.
Sannolikt utförd på 1940-talet
PROVENIENS
Privat samling, Borgholm, Öland (troligen sedan 1950-60-talen)
därefter i arv till nuvarande ägare

318

2015-10-21