Bengt Lindström, Héraklès
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Héraklès
Signerade och numrerade Lindström 19/99. Komplett portfölj med 12 färgcarborundumgravyrer, 1977, texter av Max-Pol Fouchet, editerad av ABCD, Paris, bladstorlek 76 x 56,5 cm.
465
2015-10-21