Bengt Lindström, Héraklès

Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Héraklès
Signerade och numrerade Lindström 19/99. Komplett portfölj med 12 färgcarborundumgravyrer, 1977, texter av Max-Pol Fouchet, editerad av ABCD, Paris, bladstorlek 76 x 56,5 cm.

465

2015-10-21