Carl Harry Stålhane, vaser, 5 st., Rörstrand

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

CARL HARRY STÅLHANE, vaser 5 st., Rörstrand 1960-tal, stengods, glasyr i bruna nyanser med inslag av rost, en vas med ristad dekor, signerade R CHS respektive CH Stålhane Sweden en med årtalet 1960 samt en med årtalet 1964, höjd 19 - 30 cm, en vas andrasortering

310

2015-10-20