Einar Jolin, Blommor i vas
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
45 000-50 000 SEK
EINAR JOLIN
1890-1976
Blomsterstilleben med kakemono
Signerad och daterad Jolin 1942. Olja på duk, 55 x 45 cm.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Moderna vårauktion 1987, katalognr 132
UTSTÄLLD
Galerie Moderne, Stockholm
403
2015-10-21