Einar Jolin, Blommor i vas

Einar Jolin, Blommor i vas
Einar Jolin, Blommor i vas
Einar Jolin, Blommor i vas
Einar Jolin, Blommor i vas
Einar Jolin, Blommor i vas
Einar Jolin, Blommor i vas

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

45 000-50 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Blomsterstilleben med kakemono
Signerad och daterad Jolin 1942. Olja på duk, 55 x 45 cm.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Moderna vårauktion 1987, katalognr 132
UTSTÄLLD
Galerie Moderne, Stockholm

403

2015-10-21