Einar Jolin, Utsik över Katarina kyrka från Söder

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Utsikt över Katarina kyrka från Söder
Signerad och daterad Einar Jolin maj 1934. Akvarell på papper, 50 x 35 cm.
UTSTÄLLD
Einar Jolin, Färg och Form, Stockholm 1935, katalognr 95

559

2015-10-21