Endre Nemes, Utan titel

Endre Nemes, Utan titel
Endre Nemes, Utan titel
Endre Nemes, Utan titel
Endre Nemes, Utan titel

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ENDRE NEMES
1909-1985
Utan titel
Signerad och daterad Endre Nemes -66. Emalj, 59,5 x 70 cm.
PROVENIENS
Lena Nemes (konstnärens dotter)
Stockholms Auktionsverk, Endre Nemes, hösten 2012, katalognr 313

506

2015-10-21