Esaias Thorén, Kvinna med gyllene hår

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

ESAIAS THORÉN
1901-1981
Kvinna med gyllene hår
Signerad och daterad E. Thorén -33. Olja på duk, 47 x 55,5 cm.
PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Moderna, hösten 2012, katalognr 635

551

2015-10-21