Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ESAIAS THORÉN
1901-1981
Kvinna med gyllene hår
Signerad och daterad E. Thorén -33. Olja på duk, 47 x 55,5 cm.
PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Moderna, hösten 2012, katalognr 635
551
2015-10-21
Gör en kostnadsfri värdering här