Eva Englund, bordslampa, Orrefors 1988

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EVA ENGLUND, bordslampa, Orrefors 1988, Graal, polykrom geometrisk dekor, kantband i blått, signerad Orrefors 905331 Eva Englund EA 1-88, höjd 42 cm
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna kvalitén 25 april 2007.

282

2015-10-20