Eva Englund, vas, Orrefors 1989
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
EVA ENGLUND, vas, Orrefors 1989, Graal, dekor av figurer i orange och blått, svart fotklack, signerad Orrefors Graal 1989 Eva Englund Muraya arbetsprov, höjd 19, diameter 17 cm
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Specialauktion Svenskt Konstglas 5 augusti 2007.
281
2015-10-20