Eva Englund, vas, Orrefors 1989

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

EVA ENGLUND, vas, Orrefors 1989, Graal, dekor av figurer i orange och blått, svart fotklack, signerad Orrefors Graal 1989 Eva Englund Muraya arbetsprov, höjd 19, diameter 17 cm
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Specialauktion Svenskt Konstglas 5 augusti 2007.

281

2015-10-20