Fernandez Arman, Slice of Liberty
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN
Frankrike 1928-2005
Slice of Liberty
Signerad och numrerad Arman 102/150. Polerad och grönpatinerad brons, höjd 75 cm, inkl sockel i granit 79 cm.
Signed and numbered. Polished and green patina bronze, stone base.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären i New York
571
2015-10-21