Gösta Adrian-Nilsson, Blå hamn

Klubbat för:

100000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

GÖSTA ADRIAN-NILSSON
1884-1965
Blå hamn
Dubbelsignerad GAN. Olja på duk, 100,5 x 65 cm.
PROVENIENS
Sven Bergman, Frillesbo, Vikingstad
Beijers Auktioner, Moderna, höstauktion 1988, katalognr 71
UTSTÄLLD
GAN och Wiwen Nilsson, Lunds Konsthall 1977, katalognr 236

385

2015-10-21