Inge Schiöler, Grönskande trädgård

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

60 000-70 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Grönskande trädgård
Signerad och daterad Inge Schiöler 1962. Olja på duk, 61 x 73 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, moderna + contemporary & design, våren 2008, katalognr 29

371

2015-10-21