Isaac Grünewald, Stilleben

Isaac Grünewald, Stilleben
Isaac Grünewald, Stilleben
Isaac Grünewald, Stilleben
Isaac Grünewald, Stilleben
Isaac Grünewald, Stilleben
Isaac Grünewald, Stilleben

Klubbat för:

80000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Stilleben
Signerad Grünewald. Olja på pannå, 47 x 38 cm.
Utförd i Paris 1927. Intygad på baksidan av konstnärens son Iván Grünewald 1976.

335

2015-10-21