Johan Johansson, Clemenstorget i Lund
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
JOHAN JOHANSSON
1879-1951
Clemenstorget i Lund
Signerad Joh Johansson. Olja på duk, 75,5 x 61,5 cm.
Utförd 1928
PROVENIENS
Envoyé Stig Sahlin
LITTERATUR
Ragnar Hoppe: Johan Johansson, 1940, avbildad sidan 68
574
2015-10-21