Judith Johansson, "Eko", matta, rölakan

Judith Johansson,
Judith Johansson,
Judith Johansson,
Judith Johansson,

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JUDITH JOHANSSON, "Eko", matta, Atelje JJ, Knäred, rölakan, formgiven tidigt 1970-tal, vävd av Elsa Ekholm, signerad JJ samt EE, 267 x 197 cm
HISTORIK
Endast vävd i 2 exemplar
HISTORIK
Judiths inspiration till mattan beskriver hon enligt följande: "Lek med takdropp i en vattensamling."

174

2015-10-20