Jules Schyl, Kvinnoporträtt

Jules Schyl, Kvinnoporträtt
Jules Schyl, Kvinnoporträtt

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JULES SCHYL
1893-1977
Kvinnoporträtt
Signerad och daterad Schyl 1925. Olja på duk, 60 x 55 cm.
PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Internationella kvalitetsauktionen, våren 2013, katalognr 378

483

2015-10-21