Marc Chagall, efter, L´Ange du Jugement
Klubbat för:
50000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
MARC CHAGALL, efter
Ryssland/Frankrike 1887-1985
L´Ange du Jugement
Signerad och numrerad Marc Chagall 42/200. Färglitografi, 1974, utförd av Charles Sorlier efter förlaga av Marc Chagall, tryckt på Arches papper, 52 x 43 cm, bladstorlek 72,5 x 54,5 cm.
Colour lithograph by Charles Sorlier after Chagall, 1974. In good condition.
LITTERATUR
Sorlier CS 45
552
2015-10-21