Max Ernst, La Reine

Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine
Max Ernst, La Reine

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

MAX ERNST
Tyskland 1891-1976
La Reine
Signerad och numrerad Max Ernst 4/75. Brons, höjd 12 cm.
Gjutarmärkt Guss Barth, Elmenhorst.
Signed and numbered. Foundry marks Guss Barth. Bronze.
LITTERATUR
Spies/Metken 1681.1.

573

2015-10-21