Max Ernst, La Reine
Klubbat för:
42000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
MAX ERNST
Tyskland 1891-1976
La Reine
Signerad och numrerad Max Ernst 4/75. Brons, höjd 12 cm.
Gjutarmärkt Guss Barth, Elmenhorst.
Signed and numbered. Foundry marks Guss Barth. Bronze.
LITTERATUR
Spies/Metken 1681.1.
573
2015-10-21