Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Klubbat för:
24000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
OLLE BONNIÉR
född 1925
Ljus mot Söder
Signerad och daterad O.B 1938, från Järnvägsbron. Olja på pannå, 50 x 61 cm.
Påskrift på baksidan "Målad utsikt från Järnvägsbron av mej Olle Bonniér 1938".
Fotografi föreställande konstnären med målningen medföljer.
485
2015-10-21