Olle Bonniér, Ljus mot Söder

Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Olle Bonniér, Ljus mot Söder
Olle Bonniér, Ljus mot Söder

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

OLLE BONNIÉR
född 1925
Ljus mot Söder
Signerad och daterad O.B 1938, från Järnvägsbron. Olja på pannå, 50 x 61 cm.
Påskrift på baksidan "Målad utsikt från Järnvägsbron av mej Olle Bonniér 1938".
Fotografi föreställande konstnären med målningen medföljer.

485

2015-10-21