Pablo Picasso, Personnages nus
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
PABLO PICASSO
1881-1973
Personnages nus
Signerad och numrerad Picasso 4/50. Etsning och akvatint, 1966, tryckt på BFK Rives papper, 27 x 37,5 cm, bladstorlek 41,5 x 50 cm.
Signed and numbered. Etching and aquatint, 1966. In good condition.
LITTERATUR
Bloch 1383
354
2015-10-21