Pablo Picasso, Picador et Taureau

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

225 000-250 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien/Frankrike 1881-1973
Picador et Taureau
Signerad och numrerad Picasso 15/50. Linoleumsnitt, 1959, tryckt på Arches papper, 53 x 64 cm, bladstorlek 60,8 x 75,3 cm.
Signed and numbered. Colour linoleum cut, 1959. Light- and mat stained, otherwise in good condition.
LITTERATUR
Bloch 907

407

2015-10-21