Pär Siegård, S:t Göran och draken

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PÄR SIEGÅRD
1877-1961
S:t Göran och draken
Signerad Pär Siegård. Olja på duk, 63 x 47 cm.
Utförd 1927.
PROVENIENS
Beijers Auktioner, Stockholm 1989

333

2015-10-21