Pascual di Bianco, Utan titel
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
PASCUAL DI BIANCO
Argentina/Sverige 1930-1978
Utan titel
Signerad och daterad Di Bianco -71. Olja på duk, 77 x 100 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
Temat med arbetare i Stockholm är vanlig under 1970-1973 för Pascual. Det finns en tuschteckning med samma motiv daterad 1970.
530
2015-10-21