Pascual di Bianco, Utan titel

Pascual di Bianco, Utan titel
Pascual di Bianco, Utan titel
Pascual di Bianco, Utan titel
Pascual di Bianco, Utan titel
Pascual di Bianco, Utan titel
Pascual di Bianco, Utan titel

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

PASCUAL DI BIANCO
Argentina/Sverige 1930-1978
Utan titel
Signerad och daterad Di Bianco -71. Olja på duk, 77 x 100 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
Temat med arbetare i Stockholm är vanlig under 1970-1973 för Pascual. Det finns en tuschteckning med samma motiv daterad 1970.

530

2015-10-21