Pelle Åberg, Salteriet
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
PELLE ÅBERG
1909-1964
Salteriet
Signerad Pelle Åberg. Olja på pannå, 92 x 73 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, auktion 519, våren 2001, katalognr 187
UTSTÄLLD
Svenska Konstutställningen, Helsingfors 1945
437
2015-10-21