Peter Celsing, soffa, Stockholm 1960-tal
Klubbat för:
26000 SEK
Utropspris
15 000-18 000 SEK
PETER CELSING, soffa, Stockholm 1960-tal, förkromat stålrör, svart skinnklädsel, höjd 80, längd 140 cm, slitage
PROVENIENS
Operakällaren, som renoverades av arkitekterna Peter Celsing och Nils Tesch, 1961. Enligt uppgift stod sofforna i cocktailbaren.
130
2015-10-20