Ragnar Sandberg, Piprökare vid Slussen

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

RAGNAR SANDBERG
1902-1972
Piprökare vid Slussen, september -38
Signerad och daterad R.S. -38. Olja på papper, 27 x 33,5 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, hösten 1980, auktion 415, katalognr 150, plansch 30

369

2015-10-21