Rajmund Ziemski, Landskap
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
RAJMUND ZIEMSKI
Polen 1930-2005
Landskap
Signerad och daterad R Ziemski -57. Olja på duk, 80 x 64 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
PROVENIENS
Privat samling, Stockholm. Från en familj med polskt/tyskt ursprung
515
2015-10-21