René Magritte, Les Moyens d´Existence
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
RENÉ MAGRITTE
Belgien 1898-1967
Les Moyens d'Existence
Stämpelsignerad Magritte, numrerad 26/150. Färgakvatint, 1968, med blindstämpel Gravure Originale Atelier René Magritte, 15,8 x 11 cm, bladstorlek 27,8 x 22,5 cm.
Stamped signature, numbered. Colour aquatint, 1968, with blindstamp. In good condition.
LITTERATUR
Kaplan-Baum 20
422
2015-10-21