Robert Jacobsen, Konstruktion
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
ROBERT JACOBSEN
Danmark 1912-1993
Konstruktion
Signerad Rob Jacobsen. Gouache, krita och tusch, 49,5 x 65 cm.
Utförd omkring 1954
Signed. Gouache, ink and crayon on paper.
PROVENIENS
Ejner Johansson, Köpenhamn
Bruun Rasmussen, auktion 707, våren 2002
478
2015-10-21