Salvador Dalí, Space Elephant - Elephant spatial
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
150 000-175 000 SEK
SALVADOR DALÍ
Spanien 1904-1989
Space Elephant - Elephant spatial
Signerad och numrerad Dalí 65/350 IAR (Inter Art Resources Ltd). Blåpatinerad brons och plexiglas på stensockel, höjd 94 cm inkl stensockel.
Signed and numbered. Blue patinated bronze and plexiglas, stone base.
Utförd 1980.
Descharnes nr 631
480
2015-10-21