Sven Jonson, Interiör
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
60 000-70 000 SEK
SVEN JONSON
1902-1981
Interiör
Signerad och daterad Sven Jonson -49. Olja på duk, 76 x 129 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna & Grafik, auktion 485, hösten 1992, katalognr 121
UTSTÄLLD
Nordiska Konstförbundet - Svenska sektionen
Liljevalchs konsthall, Stockholm 1989, katalognr 34
543
2015-10-21