Sven Jonson, Nattlig promenad

Sven Jonson, Nattlig promenad
Sven Jonson, Nattlig promenad
Sven Jonson, Nattlig promenad
Sven Jonson, Nattlig promenad
Sven Jonson, Nattlig promenad
Sven Jonson, Nattlig promenad

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

SVEN JONSON
1902-1981
Nattlig promenad
Signerad Sven Jonson. Olja på duk, 63 x 58 cm.
PROVENIENS
Stig Brandt, AB Civilen, Halmstad
Stig Brandt var verksam som tryckare i Halmstad, och tryckte flertalet böcker om Halmstadgruppen och han var personlig vän med gruppens medlemmar

320

2015-10-21