Sven Jonson, Nattlig promenad
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
SVEN JONSON
1902-1981
Nattlig promenad
Signerad Sven Jonson. Olja på duk, 63 x 58 cm.
PROVENIENS
Stig Brandt, AB Civilen, Halmstad
Stig Brandt var verksam som tryckare i Halmstad, och tryckte flertalet böcker om Halmstadgruppen och han var personlig vän med gruppens medlemmar
320
2015-10-21