Timo Solin, Kvinnofigur
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
TIMO SOLIN
född 1947
Kvinnofigur
Signerad och numrerad Timo Solin 3/4 E.A. Polerad och brunpatinerad brons, höjd 63 cm.
LITTERATUR
Timo Solin: Porträtt av en konstnär, Bokförlaget Atlantis 2003, jämför bild sidan 49
569
2015-10-21