Torsten Jovinge, Söder Mälarstrand

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

TORSTEN JOVINGE
1898-1936
Söder Mälarstrand - Utsikt från Skinnarviksringen
Signerad Jovinge. Olja på duk, 33,5 x 41,5 cm.
Intygad på baksidan av konstnärens hustru Stella Jovinge-Söderberg.

560

2015-10-21