Wilhelm Kåge, "Carrara", vaser 5 st., Gustavsberg

Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,
Wilhelm Kåge,

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Carrara", vaser 5 st., Gustavsberg 1940-tal, vit glasyr, märkta Gustavsberg Carrara 1045, höjd 14,5 - 22,5 cm, en med mindre nagg vid mynningen, en med skada vid fotkanten

298

2015-10-20