Zao Wou-Ki, Paysage au soleil
Klubbat för:
27000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ZAO WOU-KI
född 1921
Paysage au Soleil
Signerad och numrerad Zao Wou-Ki 120/200. Etsning, 1950, tryckt på BFK Rives papper, editerad av La Guilde internationale de la Gravure, Genève (blindstämpel), 24,5 x 24,5 cm, bladstorlek 56 x 38 cm.
Signed and numbered. Etching, 1950. In good condition, unframed.
LITTERATUR
Rivière 40
356
2015-10-21