Arkiv

Moderna - Page 39

Arne Vodder, skrivbord, Sibast, Danmark

JERRY HELLSTRÖM, stolar, 4 st., 1960-tal

Carl Malmsten

Carl Malmsten "Stora fjäderbrickan" fåtöljer 1 par

Marianne Richter,

Marianne Richter, "Muren grön", matta, AB MMF

Judith Johansson,

Judith Johansson, "Timmerstockar", matta, rölakan

Anna-Greta Sjöqvist, matta, rölakan

Erik Lundberg,

Erik Lundberg, "Herrestad", matta, rölakan

Rakel Callander, matta, rölakan

Margareta Åkerberg, matta, rölakan

Matta, Sverige, rölakan, signerad CB

Wiwen Nilsson, vas silver

Wiwen Nilsson, vas silver

Wiwen Nilsson, vas sterlingsilver Lund 1940