Albert Johansson, Konnexion 120

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALBERT JOHANSSON
1926-1998
Konnexion 120
Signerad Albert Johansson. Daterad på baksidan 1974. Olja på pannå, 123 x 154 cm.
Text på baksidan: "Civilisationen kan utvecklas utan trä, men går under utan träd"

491

2016-04-20