Antoni Tàpies, La Paille

Antoni Tàpies, La Paille
Antoni Tàpies, La Paille
Antoni Tàpies, La Paille
Antoni Tàpies, La Paille
Antoni Tàpies, La Paille
Antoni Tàpies, La Paille

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ANTONI TAPIES
1923-2012
La Paille
Färgetsning med collage av strå, 1969, signerad och numrerad Tapies 39/75. Tryckt och editerad av Marght, Paris.
I. 35 x 49 cm
Colour etching printed on grey paper on Chiffon de Mandeure support with collage, 1969, signed and numbered. Unexamined out of the frame, signature and numbering hidden by the present passepartout.
LITERATURE
Galfetti 195

700

2016-04-20