Araceli Gilbert, Konkret komposition
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ARACELI GILBERT
Ecuador 1913-1993
Konkret komposition
Signerad och daterad Araceli 1955. Gouache på papper, 28 x 39 cm.
På baksidan med dedikation: "Para nuestros amigos Barbro y Einar Faugert. Un recuerdo afectuoso de Araceli Blomberg".
Signed and dated. Gouache on paper.
PROVENIENS
Gåva från konstnären
642
2016-04-20