Axel Larsson, fåtöljer, 1 par, Sverige

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

AXEL LARSSON, fåtöljer, 1 par, för Stockholms Hantverksförening, Sverige 1940-tal, mahogny, klädda i Missonityg, höjd 106 cm, omklädda, mindre slitage
LITTERATUR
Avbildad i Stockholms Stads Hantverksförenings arkiv.

129

2016-04-19