Bengt Lindström, Föraning
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Föraning
Signerad Lindström. Olja på duk, 45,5 x 38 cm.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären 1976 i hans ateljé på sommarstället utanför Sundsvall (ägaren och konstnären kände varandra sedan skoltiden),
därefter i arv till nuvarande ägare.
519
2016-04-20