Bengt Lindström, Héraklès

Bengt Lindström, Héraklès
Bengt Lindström, Héraklès

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Héraklès
Komplett portfölj med 12 färgcarborundumgravyrer, 1977, texter av Max-Pol Fouchet, signerade och numrerade Lindström 19/99, editerad av ABCD, Paris, bladstorlek 76 x 56,5 cm.

671

2016-04-20