Bertil Brisborg, väggarmaturer, 1 par, NK 1950-tal

Klubbat för:

4000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

BERTIL BRISBORG, tillskrivna, väggarmaturer, 1 par, sannolikt för Nordiska Kompaniet 1950-tal, vitt plexiglas, höjd 75 cm, smärre slitage

LITTERATUR
Jämför Form: Svenska slöjdföreningens tidskrift, Svenska Slöjdföreningen, Stockholm, 1954, sid 16.

186

2016-04-19