Birger Haglund, bägare silver 6 st

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BIRGER HAGLUND, bägare, 6 st., sterlingsilver, Stockholm 1983, stämplade på livet samt graverat årtal 1983, i botten stämplat Birger H, runda, nedåt avsmalnande, pålödd kant vid fot och mynning, höjd 11 cm, total vikt 875 g

PROVENIENS
Beställda direkt av Birger Haglund som var en god vän i familjen.

298

2016-04-19