Björn Trägårdh, ljusstake, Svenskt Tenn 1930

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

BJÖRN TRÄGÅRDH, ljusstake, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1930, modell 1545, dekor av tre elefanter med ljushållare på ryggen, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn D8, längd 26,5 cm, smärre slitage

165

2016-04-19