Bruno Mathsson, "Eva, hög", fåtöljer, 1 par
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva, hög", fåtöljer, 1 par, Firma Karl Mathsson, formgivna 1941, karmar i björk, flätade sitsar i cognacsfärgat skinn, brännmärkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN, höjd 110 cm, smärre slitage
PROVENIENS
Esteten, Helsingborg.
15
2016-04-19