Bruno Mathsson, "Eva, hög", fåtöljer, 1 par

Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,
Bruno Mathsson,

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Eva, hög", fåtöljer, 1 par, Firma Karl Mathsson, formgivna 1941, karmar i björk, flätade sitsar i cognacsfärgat skinn, brännmärkt BRUNO MATHSSON DESIGN MADE IN SWEDEN, höjd 110 cm, smärre slitage
PROVENIENS
Esteten, Helsingborg.

15

2016-04-19