Carl Harry Stålhane, vaser 5 st. & skål, Rörstrand
Klubbat för:
8000 SEK
Utropspris
10 000-12 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, vaser 5 st. samt en skål och ett fat, Rörstrand 1960-tal, stengods, glasyrer i brunt, rost och grått, signerade R CH Stålhane respektive Atelje CHS Sweden, vaserna höjd 12,5 - 26, skålen höjd 8, diameter 19, fatet diameter 23 cm
361
2016-04-19